Ga naar de inhoud

Debuutalbum WAVEZERO uit 2009 online

Op 11 april heeft de Jongeren Organisatie Egmond Binnen de deuren open gezet voor de familie en vrienden van Tom Gaasbeek. De dag is niet zo maar gekozen, want op die dag is het eigenlijk de verjaardag van Tom, alleen is hij niet ouder geworden dan veertig jaar, want de voorman van WAVEZERO overlijdt op 3 mei in 2025.

Schok

Het plotselinge overlijden, lijdt tot een schok bij iedereen die Tom lief heeft en vooral na zijn overlijden, lijkt het WAVEZERO materiaal opnieuw bezig een enorme herwaardering te krijgen. Dat heeft vooral te maken met wie Tom is en wat er uit zijn creatieve geest is gekomen in de voorbije jaren. Op de avond van 11 april spelen onder andere de voormalige bandleden van WAVEZERO Bas Snabilie en Willem Zevenhuizen. Naast deze twee levert Danny Man een bijdrage op deze avond. Danny is enorme liefhebber van de band uit Castricum. Zo plaatst Danny een aantal korte muzikale fragmenten van WAVEZERO in een totaal andere uitvoering. Juist daar is vooral te zien en te horen wat de betekenis is van WAVEZERO en Tom Gaasbeek in het bijzonder uit Castricum. Hoe bijzonder het is, valt op te maken uit een video van Lars Berg waarin WAVEZERO The New Era laat horen tijdens hun optreden in P3 Purmerend.

Ramón van Geytenbeek

Op de avond is ook drummer Derk Zegwaard van HOOFS aanwezig. Vooral hij weet het hoe het is om een voorman te verliezen, want in 2024 overlijdt ook onverwacht Ramón van Geytenbeek. ,,Hij wordt tot op de dag van vandaag nog gemist”, zegt gitarist Richard Lagerweij. Hetzelfde geldt voor Tom, want op de avond van 11 april in Egmond gaat het ook om het leven te vieren.

Tom Gaasbeek Foto: Mitch Photography

Broekies

De band begint als een stel jonge broekies met Tom, Koen en Willem als tributeband, maar als blijkt dat ze ook zelf nummers maken, is De Bakkerij in Castricum de plek waar de band regelmatig te zien en te horen is. Daarnaast maakt WAVEZERO statements over de lokale en regionale muziekscene en spreekt het de zorgen uit over de toekomst van de muziekwereld. Het is als of het profeten zijn. Dat Tom een gevoelsmens is, blijkt wel uit de interviews tijdens de Rob Acda Award editie van jaargang 2009 en 2010, waar Tom vertelt over de muziek die de band maakt (vierde voorronde) en ook zijn gevoel van frustratie tijdens de finale als de band iets nieuws heeft bedacht, maar het niet kan uitvoeren.

  1. Gesprek met Tom Gaasbeek van WAVEZERO tijdens vierde voorronde Rob Acda Award 2009 en 2010 Alternative FM 5:13
  2. Gesprek met Tom Gaasbeek van WAVEZERO tijdens finale Rob Acda Award 2009 en 2010 Alternative FM 6:02

Overigens heeft WAVEZERO een verleden met Alternative FM. Daarvoor is de tijdmachine van Doc Emmett Brown uit Back To The Future nodig, want deze dateert van 27 mei 2010. Presentator is Menno Hoekstra, maar de techniek is toch echt van Marcus van Dam.

  1. Uitzending 2010-21, uur 1 AlternativeFM 53:33
  2. Uitzending 2010-21, uur 2 AlternativeFM 53:33

Opnieuw online

In 2009 brengt WAVEZERO hun eerste gelijknamige album uit, gevolgd door Elementary in 2017. Laatstgenoemd album is al een tijdje online te horen. Sinds april en vlak na de avond in Egmond-Binnen staat het eerste album online op streamingsdienst Spotify. Dat album uit 2009 kan moeiteloos mee anno nu. Vooral de teksten van Tom zijn hartverscheurend. Ze geven een inkijk in de persoon, maar het is ook het uiten van zijn gevoel, zoals op Realize, She Loves Me en Rage. De teksten worden gedragen door scheurend gitaarwerk, maar WAVEZERO laat bijvoorbeeld op She Loves Me zien en horen dat ze wel degelijk grotendeels een ballad kunnen spelen. Het is het zware newwave werk met een behoorlijke dosis rock en het neigt soms zelfs naar metal, heavy rock en zelfs postpunk zit in het geluid van WAVEZERO.

Delen via